full screen background image

Na základě dotazů uvádíme: Námi distribuovaný program PEPS je produktem firmy Camtek GmbH DE. Tato společnost v roce 2009 odkoupila zdrojový kód programu PEPS od Camtek Ltd a intenzivně pracuje na jeho vývoji. Současně distribuovaná verze V8 je kompletně produktem Camtek GmbH a nemá nic společného s produktem VISI PEPS-Wire.

Peška & Brtna Computer Service s.r.o.

O nás

Společnost Peška & Brtna Computer Service s.r.o. se sídlem v Táboře se zabývá vývojem a distribucí CAD/CAM systémů Kovoprog, PEPS a Opticam.

CAD/CAM systém Kovoprog je produktem společnosti Peška & Brtna Computer Service s.r.o.

CAD/CAM systémy PEPS a Opticam jsou produkty firmy Camtek GmbH DE, jejichž distribucí se společnost Peška & Brtna Computer Service s.r.o. zabývá od roku 2004.

Vývoj a distribuce CAD/CAM systémů je hlavní činností firmy

 

Historie společnosti Peška & Brtna Computer Service s.r.o. a CAD/CAM systému Kovoprog

První počátky programu Kovoprog sahají před rok 1988, daleko před éru PC. Tehdy ještě ve státním podniku Kovosvit na počítačích Hewlett Packard (HP 30 a HP 45) a Metra Blansko (IT 20) fungoval v BASICu jakýsi předchůdce Kovoprogu.

Další vývojový stupeň nyní již Kovoprogu se datuje k roku 1989 a byl naprogramován v jazyce Pascal.

Velkým mezníkem ve vývoji je vznik konsorcia soukromých firem v roce 1990, zabývajících se dál vývojem Kovoprogu soukromou cestou. V tomto roce také vzniká Kovoprog Verze 2 - pro MS DOS, naprogramovaná také ještě v jazyce Pascal. Verze 2.0x znamenala ve své době velmi silný a populární nástroj, který se podařilo rozšířit do mnoha českých firem a který dodnes ještě spousta zákazníků používá. Velká výhoda pro zákazníka spočívala v možnosti psaní vlastních maker v jazyce partprogramu pro speciální technologické požadavky.

Založení firmy Peška & Brtna Computer Service s.r.o.

V roce 1992 vzniká současná podoba firmy - je založena firma Peška & Brtna Computer Service s.r.o. Firmu založili pan Ing. Jiří Peška a pan Ing. Zbyněk Brtna.

1992
1996

Verze 3 CAD/CAM Kovoprog pro MS DOS

V roce 1996 jde na trh nová verze CAD/CAM Kovoprogu - Verze 3 - pro MS DOS, která je už psaná v jazyce C++. Verze 3 měla velmi podobné uživatelské prostředí jako následující verze 4. Za své zhruba 2 roky života se rošířilo poměrně dost instalací, nicméně její uživatelé ve valné většině poté přešli na následnou verzi 4 pro MS Windows.

Pro Windows přichází na trh verze 4.00

Současná verze 4.00 pro Windows přichází na trh v letech 1998 - drátové řezání a v letech 1999-2000 verze třískové obrábění.

1998
2002

Dochází k rozdělení a vypořádání majitelů firmy

V roce 2002 dochází k rozdělení a vypořádání dvou majitelů firmy a pan Peška z firmy odchází. Firma Peška & Brtna Computer Service s.r.o. dál pokračuje pod stejným obchodním názvem.